Skip to Content
Szukaj
Hankey bannister gift header

Przewodnik po prezentach dla miłośnika whisky wg Hankey Bannister

14. 12. 2021

Każdy z nas zna osobę, która uchodzi za prawdziwego konesera whisky. Niezależnie od tego, czy jest to osoba, która każde spotkanie z przyjaciółmi i rodziną rozpoczyna od chwalenia się swoim najnowszym odkryciem, czy też osoba, która potrafi godzinami poetycko opowiadać o notach degustacyjnych swojego nowego ulubionego wydania, jedno jest pewne: świąteczny prezent w postaci whisky z pewnością będzie dla niego nie lada gratką.

 Sprawa nie jest jednak aż tak prosta, jakby mogło się wydawać - podarować ulubioną i od lat sprawdzoną whisky, czy zaskoczyć czymś nowym i unikalnym? Zdajemy sobie sprawę, że wybór jest trudny, dlatego spieszymy z pomocą. Na bazie naszego wieloletniego doświadczenia opracowaliśmy przewodnik po prezentach dla miłośnika whisky, który ułatwi Wam ten nieprosty wybór.

Hankey Bannister 12 Year Old Regency

Gift blog 12 Year OldCóż, na każde uroczyste spotkanie niegrzecznie jest przyjść z pustymi rękami. Możemy być nieco nieobiektywni, ale najprostszym sposobem trafienia wprost w serce pasjonata whisky jest podarowanie mu butelki jego ulubionej szkockiej i wydaje nam się, że wiemy, co to jest.

Hankey Bannister 12 Years Old to nasza doskonała mieszanka szlachetnych i rzadkich szkockich whisky, które przez dwanaście długich lat dojrzewały w dębowych beczkach, a następnie zostały mistrzowsko połączone, by stworzyć pikantną, słodką i wyraźnie zbalansowaną mieszankę, która zadowoli najbardziej wymagające gusta. To smak, który z pewnością zaskoczy złożonością aromatów i pozostawi niezatarte wrażenie. 

Hankey Bannister Heritage Blend

Gift Blog heritageMówi się, że styl nigdy nie wychodzi z mody i z całą pewnością dotyczy to naszej Heritage Blend. Jej receptura jest inspirowanym odtworzeniem doskonale zachowanej, oryginalnej butelki Hankey Bannister z lat 20. XX wieku. Nasz Master Blender starannie odtworzył tę wiekową mieszankę dla nowego pokolenia, zapewniając niezwykle rzadką okazję, by posmakować kawałka szkockiego dziedzictwa.

 Ta jedyna torfowa mieszanka Hankey Bannister będzie idealnym prezentem dla miłośnika whisky, który ceni sobie kawałek historii, a także odrobinę dymu w swojej szkockiej. Nuty miodu i toffi w połączeniu ze szczyptą dymu sprawiają, że jest to smak doceniany przez pasjonatów whisky i uważamy, że doskonale sprawdzi się we wszystkich świątecznych prezentach jako idealny podarunek! 

Kamienie do whisky

Wiemy, że prostota jest kwintesencją smaku, więc dla tych, którzy lubią chłód whisky On the Rocks, ale wolą nie rozcieńczać swojej ulubionej Hankey Bannister, mamy prezent idealny. Uważamy, że kamienie do whisky to złoty środek na rozstrzygnięcie wszelkich sporów między zwolennikami przekonania, że whisky powinna być serwowana w wersji neat, a tymi, którzy wolą szkocką z lodem.

Piersiówka z grawerem

Niezależnie od tego, czy Twój miłośnik whisky lubi posmakować odrobiny szkockiej na szczycie góry, czy wypić łyk ulubionej whisky na imprezie, piersiówka jest niezbędnym przedmiotem dla każdego pasjonata, zarówno dla odkrywcy, jak i imprezowicza. Wysokiej jakości piersiówka to prezent na całe życie, a grawerunek na niej będzie miłym wspomnieniem o Tobie. Pozostaje tylko zdecydować, czy wygrawerować na niej imię naszego konesera, czy poszukać specjalnej dedykacji, która przywoła na myśl Wasze wspólne chwile. Ale ten wybór pozostawiamy już Wam! 

Karafka do whisky

Gift blog decanterWygląd i styl zawsze idą w parze, również, jeśli chodzi o whisky. W tym jednak przypadku jesteśmy niemal pewni, że to nasza whisky skradnie każde spojrzenie, gdy będzie prezentowana w spektakularnej karafce. Efektowne szkło nie tylko uwypukli klarowność alkoholu i właściwą prezentację barwy serwowanej whisky, ale przede wszystkim wzniesie każde spotkanie na wyższy poziom. Karafka do whisky to z pewnością prezent, który nie pozostanie niezauważony, zwłaszcza gdy whisky w jej wnętrzu będzie równie wyjątkowa.

Zestaw barmański do koktajli

Gift Blog cocktail kitAby przygotować idealny koktajl na bazie whisky, najpierw potrzebować będziemy odpowiednich narzędzi i spójrzmy prawdzie w oczy, czy jest ktoś, kto nie używałby dobrego zestawu w swoim domowym barze? Jesteśmy przekonani, że Twój miłośnik whisky doceni ten prezent za każdym razem, gdy będzie go używać. Może nawet ugości Cię Old Fashioned na bazie Hankey Bannister, aby okazać swoją wdzięczność? 

Kieliszki do degustacji whisky

Gift Blog tasting glassPrawdziwy koneser whisky wie, jak ważny jest nosing w procesie degustacji, a kiedy właściwa szkocka (Hankey Bannister) trafia na stół, można ją odpowiednio docenić wyłącznie w dedykowanym do tego celu szkle. Kształt tych kieliszków został zaprojektowany tak, aby wychwytywać kongenery i kierować je wprost do nosa. Jeśli nadal nie masz pewności czym obdarować miłośnika whisky - zapewniamy, że będzie to idealny prezent, bo jest to zarówno praktyczny, jak i elegancki wybór. 

Słownik Whisky

Może się wydawać, że Twój koneser biegle posługuje się językiem whisky, ale czy na pewno potrafi objaśnić jej terminologię? Tak czy inaczej, odświeżenie pamięci nigdy nie jest złym pomysłem, zwłaszcza jeśli chodzi o rzeczy, które ceni się najbardziej. Moc beczki, kupaż i alembiki? Możesz go później przepytać!

Przy okazji, zastanawiamy się, jak nasi założyciele, Beaumont Hankey i Hugh Bannister, poradziliby sobie w quizie o whisky. Cóż, jesteśmy niemal pewni, że skończyliby na szczycie rankingu.