Skip to Content
Szukaj

Historia

Opowieść o Panach Hankey i Bannister to historia o tym, co się wydarzyło, gdy dwóch niezwykłych mężczyzn dzielących wspólne idee, z przekonaniem i pasją podążało w kierunku ich urzeczywistnienia.

Ta mieszanka charyzmatycznego charakteru i przenikliwego umysłu dała początek szkockiej whisky mieszanej Hankey Bannister, która po dziś dzień odzwierciedla dualizm założycieli, Istotę Stylu, i nieprzerwanie od 250 lat zadowala wielbicieli whisky.

1757
London's West End

Przy Johns Street w londyńskiej dzielnicy West End powstaje Wines and Spirits Company.

1785
Adelphi Cellars

Firma przenosi magazyny do Adelphi Arches pod Adelphi Terrace, pierwszego w Londynie neoklasycystycznego budynku zaprojektowanego przez braci Adams.

1901
Royal warrant

Otrzymanie pierwszego „królewskiego gwarantu” z rąk króla Jerzego V.

1913
London 1913

Hankey Bannister & Co przenosi się na 22 St James Street i zaczyna wchłaniać inne firmy z West Endu. Popyt ze strony wyższej klasy, ekskluzywnych klubów i rodziny królewskiej jest wysoki.

1915
Hankey Bannister 1915

Biura firmy przenoszą się na 32 Sackville Street, gdzie sąsiadują z niezwykle ważną dla historii krawiectwa ulicą Saville Row. Zabytkowa butelka Hankey Bannister z lat dwudziestych XX wieku, która była inspiracją dla naszej Heritage Blend, ma właśnie ten adres na etykiecie.

1922
Hankey Bannister and Co. Signature/Logo

Po śmierci Douglasa Hankey’a Hankey Bannister & Co zostaje przejęte przez Saccone & Speed. Hankey Bannister pozostaje w nazwie firmy.

1936
F tHE REMAINS OF ALDELPHI CELLARS AFTER THE 1936 BOMBINGS

Adelphi Arches zostają zburzone. Hankey Bannister & Co jest zmuszone do przeniesienia tysięcy butelek do nowego magazynu w Southwark, po drugiej stronie rzeki. Nowy magazyn mieści się obok teatru Szekspira, Globe Theatre.

1939
Hankey Bird

A oto ciekawostka z naszej historii. Grafik Ted Geisel, znany bardziej jako autor książek dla dzieci, dr Seuss, otrzymał zlecenie, by wzmocnić rozpoznawalność marki na rynku amerykańskim. Geisel wymyślił „Hankey Bird”, postać ptaka ubranego w kilt, z dużym dziobem i nazwą marki Hankey Bannister na sporranie.

1940
G HB Royal warrant Letter

Otrzymanie kolejnego „królewskiego gwarantu” z rąk króla Jerzego VI. Gwarant został przedłużony na kolejne 10 lat w 1950 roku.

1988
Inver House

Hankey Bannister & Co zostaje przejęte przez Inver House Distillers.

2009
World Whisky Awards 2009

Podczas konkursu World Whisky, Awards Hankey Bannister 40 Years Old zostaje nagrodzona prestiżowym tytułem najlepszej szkockiej mieszanki na świecie - World’s Best Blended Scotch.

2014
‘Gold Outstanding 2014 - IWSC awards

Hankey Bannister Original otrzymuje najwyższe uznanie podczas International Wine & Spirit Competition zdobywając prestiżowy medal „Gold Outstanding”. Dodatkowo Hankey Bannister zostaje również nagrodzony „złotem” za dwie limitowane edycje: Heritage Blend oraz 12 Years Old Blend.

Powrót do

góry strony