Skip to Content
Szukaj

Często zadawane pytania

Czym jest szkocka whisky typu blended?

Szkocka whisky typu blended to mieszanka jednej lub więcej szkockich whisky Single Malt z jedną lub więcej szkockimi whisky Single Grain, która leżakuje w dębowych beczkach przez co najmniej trzy lata.

Jakie whisky są wykorzystywane w blendach Hankey Bannister?

Używamy najlepszych whisky zbożowych z regionu Lowland i whisky słodowych z regionu Highland i Speyside z destylarni Old Pulteney, Balblair, AnCnoc, Speyburn i Balmenach. Są one następnie łączone w mistrzowski sposób przez naszego Master Blendera Stuarta Harveya i jego zespół, w efekcie czego powstaje wyjątkowy blend. Dowiedz się więcej o naszym procesie produkcji whisky tutaj.

Gdzie jest produkowana whisky Hankey Bannister?

Hankey Bannister jest destylowana, mieszana i butelkowana w Szkocji przy użyciu tradycyjnych metod produkcji, co zapewnia jej doskonałość i oryginalny charakter. Nasza whisky jest produkowana z dbałością o każdy szczegół, by stworzyć perfekcyjnie zrównoważoną mieszankę najwyższej jakości.

Jaka jest zawartość alkoholu w whisky Hankey Bannister?

Moc naszych szkockich whisky mieszanych waha się pomiędzy 40% a 46% ABV. Odkryj nasze wielokrotnie nagradzane whisky.

Czy whisky Hankey Bannister z czasem tracą na swojej mocy?

Wspaniałą informacją jest to, że po zabutelkowaniu zawartość alkoholu w whisky Hankey Bannister nie zmniejsza się.

Co oznacza oświadczenie dotyczące wieku?

Butelkujemy blendy Hankey Bannister w różnym wieku. Na przykład, najmłodsza whisky w naszej 12 Years Old Regency ma 12 lat, podczas gdy najmłodsza whisky w butelce Aged 40 Years ma 40 lat, co czyni ją niezwykle unikalną i wyjątkową mieszanką.

W jakiej temperaturze najlepiej serwować whisky Hankey Bannister?

Nasze bogate mieszanki można podawać
zarówno w temperaturze pokojowej, jak i z lodem - wybór należy do Ciebie! 

W jaki sposób najlepiej rozkoszować się whisky Hankey Bannister?

Naszą gładką i idealnie zbalansowaną whisky można delektować się w wersji neat, z lodem lub w koktajlu. Szukasz inspiracji? Poznaj nasze przepisy na koktajle, aby znaleźć koktajl idealny dla siebie!

Jak przechowywać butelki Hankey Bannister?

Zalecamy przechowywanie butelek Hankey Bannister w temperaturze pokojowej, w pozycji pionowej, z dala od bezpośredniego działania promieni słonecznych. Przechowywanie whisky z dala od światła pozwoli zachować jej smak na dłużej, a przechowywanie butelki w pozycji pionowej zapobiegnie zepsuciu cennej zawartości przez korek.

Jaki jest okres przydatności do spożycia whisky Hankey Bannister?

Nieotwarta butelka Hankey Bannister nie ma daty ważności i tym samym nie ma okresu przydatności do spożycia. Aby w pełni zachować jej kolor, zapach i smak, zaleca się przechowywanie butelek w pozycji pionowej w chłodnym, suchym miejscu w temperaturze 10 - 20°C, unikając nadmiernych wahań temperatury i chroniąc przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Po otwarciu prawdopodobnie okaże się, że to cudowne płynne złoto jest zbyt dobre, aby pozostawić je zapomniane w szafce! Jeśli jednak zdarzy się, że przechowujesz naszą whisky na specjalną okazję, najlepiej nie zostawiaj jej tam samej zbyt długo.

Ile kalorii jest w szklaneczce Hankey Bannister?

Liczba kalorii różni się w zależności od blendu, jednak można przyjąć, że średnio jest to ok. 55 kalorii w 25 ml whisky.

Czy w whisky Hankey Bannister znajdują się jakieś alergeny?

W whisky Hankey Bannister nie ma żadnego z 14 uznanych obecnie w Wielkiej Brytanii alergenów, jednak zawsze przed spożyciem zalecamy przeczytanie informacji podanych na etykiecie produktu. Jeśli nadal nie masz pewności lub masz jakiekolwiek obawy, przed spożyciem skonsultuj się z lekarzem.

Czy Hankey Bannister jest odpowiedni dla wegan i wegetarian?

Hankey Bannister mogą rozkoszować się weganie i wegetarianie, ponieważ do przygotowania naszych wyśmienitych whisky nie używamy produktów pochodzenia zwierzęcego.

Czy whisky Hankey Bannister są bezglutenowe?

Tak, whisky Hankey Bannister są bezglutenowe i bezpieczne dla osób z celiakią.

Jak mogę się z Wami skontaktować w przypadku pytań, podziękowań lub reklamacji?

Bardzo chętnie Cię wysłuchamy! Skontaktuj się z nami za pomocą formularza w zakładce Kontakt. Przedstawiciel naszego zespołu skontaktuje się z Tobą tak szybko, jak to będzie możliwe.