Skip to Content
Szukaj
HB Tailor

Tworzenie Istoty Stylu z pracownią krawiecką Buczyński

30. 7. 2021

W Hankey Bannister esencja stylu wywodzi się wprost od naszych założycieli: Beaumonta Hankeya i Hugh Bannistera. W 1757 roku na londyńskim West Endzie dwie nietuzinkowe osoby postanowiły połączyć swoją Istotę Stylu w dążeniu do wspólnego celu – produkcji tylko najlepszych win i alkoholi, które zaspokoją dynamicznie rozwijające się gusta mieszkańców Londynu.
Beaumont Hankey był uosobieniem wyrafinowania. Miał magnetyczną osobowość, zawsze był w centrum zainteresowania, był duszą towarzystwa i oczarowywał wszystkich wokół siebie. Z drugiej strony, Hugh Bannister, był skrupulatnym biznesmenem, który doskonale kontrastował i uzupełniał swojego partnera biznesowego. Był człowiekiem merytorycznym i znanym ze skromnej elegancji.

W grudniu 2020 roku, w ramach zorganizowanego przez nas konkursu, zapytaliśmy naszych fanów w Polsce, czym jest dla nich styl. Na zwycięzców czekała niezwykła nagroda - doświadczenie prawdziwej „Istoty Stylu”, czyli vouchery do wykorzystania w luksusowym salonie krawieckim Buczyński, połączone z degustacją Hankey Bannister. Otrzymaliśmy wiele inspirujących zgłoszeń, spośród nich wybraliśmy dwa, które wywarły na komisji konkursowej największe wrażenie. Ze zwycięzcami, Marcinem i Karolem, spotkaliśmy się przy okazji ich wizyty w pracowni krawieckiej Buczyński:

Marcin

Po whisky Hankey Bannister sięgnąłem kilka razy, odkąd wziąłem udział w konkursie, ale pokochałem ją od pierwszego łyka. Do mojej whisky lubię dodać odrobinę wody, ponieważ mogę się wtedy cieszyć dodatkowo uwalnianymi aromatami, które pomaga wydobyć woda.
Jeśli chodzi o inspirację stylem, zawsze podziwiałem styl Emmanuela Macrona, prezydenta Francji. W firmie Buczyński szukam garnituru wyjątkowego – wytwornego i dopasowanego. Czuję, że ten styl będzie idealny do wygłaszania przemówień na konferencjach lub podczas ważnych uroczystości.
To doświadczenie było niezwykłe. Proces polegał na doborze materiałów, dodatków i drobnych detali garnituru – to sprawiło, że poczułem się naprawdę wyjątkowo. Było kilka elementów garnituru, co do których nie byłem przekonany, ale personel pracowni Buczyńskiego był zawsze pod ręką, aby odpowiedzieć na moje wszelkie pytania, udzielić cennych porad i wskazówek dotyczących stylu. Ponieważ byłem osobiście zaangażowany w cały proces, wiem, że garnitur jest wykonany z najwyższej jakości materiałów i jest po prostu idealny. Dziękuję zarówno Hankey Bannister, jak i Buczyńskiemu za możliwość przeżycia takiego doświadczenia!

karol

Jestem na początku mojej przygody z whisky, od zawsze lubiłem rozkoszować się odrobiną Hankey Bannister, ale odkąd wygrałem konkurs, mogę bez wątpienia stwierdzić, że jest to teraz jedna z moich ulubionych whisky. Podobnie jak Marcin, swoją whisky delektuję się z odrobiną wody, czasem dodaję do niej trochę lodu. Do Buczyńskiego poszedłem z otwartym umysłem, dałem krawcom wskazówki gdzie i w jakich sytuacjach będę używał garnituru, jakie fasony i materiały mi się podobają i po prostu im zaufałem, bo wiedziałem, że wykreują dla mnie coś idealnego. Efekt jest o wiele lepszy, niż mogłem się spodziewać. Świetnie się w nim czuję i jest idealny na wiele różnych okazji. Podczas wizyty byłem pod bardzo dobrą opieką, a degustacja Hankey Bannister bardzo przypadła mi do gustu. Zawsze uważałem, że wizyta w pracowni krawieckiej będzie stresująca i przytłaczająca, ale dziś już wiem, że po kolejny garnitur zawitam ponownie do Buczyńskiego. Wspomnienie tego niesamowitego doświadczenia i sama Hankey Bannister pozostaną ze mną na długi czas.

Relację z wizyty Karola i Marcina u Buczyńskiego możecie obejrzeć tutaj - https://vimeo.com/547917628/0faa6490d0