Skip to Content
Szukaj
Hankey Bannister | Bartender

Zwycięzcy konkursu Hankey Bannister

20. 1. 2021

W związku z wystąpieniem technicznej usterki w formularzu zgłoszeniowym powstałej z winy Organizatora Konkursu serdecznie przepraszamy. W ramach podziękowań za nadesłane zgłoszenia chcielibyśmy obdarować butelką Hankey Bannister Heritage o pojemności 0.7ml wszystkich uczestników konkursu, którzy nie znależli się na liście zwycięzców. Wysyłka będzie zrealizowana według adresów podanych w formularzu zgłoszeniowym.

Istota Stylu wywodzi się bezpośrednio od dwóch prawdziwych, historycznych postaci, którymi są twórcy marki: Beaumont Hankey i Hugh Bannister. W 1757 roku na londyńskim West Endzie postanowili połączyć swoją Istotę Stylu w dążeniu do wspólnego celu – produkcji tylko najlepszych win i alkoholi, które zaspokoją dynamicznie rozwijające się gusta mieszkańców Londynu. Czarujący Beaumont Hankey był uosobieniem wyrafinowania. Niezwykle towarzyski, z magnetyczną osobowością stawiającą go zawsze w centrum uwagi. Oczarowywał wszystkich wokół siebie. Odważny i pewny siebie, ucieleśniał własny szkocki styl. Szanowany i wytworny Hugh Bannister był natomiast rozważnym biznesmenem. Idealnie kontrastował i uzupełniał swojego partnera, a jego wnikliwa i ceniona natura sprawiała, że był idealnym równoważnikiem ekstrawagancji Beaumonta Hankeya. Hugh był też człowiekiem merytorycznym i znanym ze skromnej elegancji. Razem stworzyli idealną mieszankę Istoty Stylu, która po dziś dzień odzwierciedla dualizm założycieli.

Od 30 października do 31 grudnia 2020 r. Hankey Bannister Polska przygotował dla konsumentów konkurs, w którym główną nagrodą były dwa vouchery o wartości 6000 zł do wykorzystania w luksusowym salonie krawieckim Buczyński, połączone z degustacją Hankey Bannister. Dodatkowo do wygrania było 10 kaszmirowych szalików i 10 butelek Hankey Bannister 21YO. Wystarczyło zakupić dowolną butelkę Hankey Bannister, zachować paragon oraz wysłać zgłoszenie konkursowe, odpowiadając na pytanie: „Kto lub co jest dla Ciebie ikoną stylu i dlaczego”. W związku zakończeniem konkursu jest nam niezmiernie miło ogłosić zwycięzców!

Na początku jednak chcielibyśmy podzielić się z Wami najciekawszymi odpowiedziami:

"Sean Connery zawsze był osobą, na którą patrząc wiedziało się, że ma to coś. Szklaneczka whisky, kilt, nienaganny wygląd, zadbana broda. Słysząc go czuło się klasę. I to wszystko, mimo jego historii. Styl nie jest tym, co musi być wyssane z mlekiem matki, ale klasą, którą człowiek ma w sobie. To umiejętność zachowania się w każdej sytuacji, uśmiech, spokój. To jest nieuchwytny element, który pozwala określić osobę, jako posiadającą styl. Styl pozwala pokazać i poczuć się wyjątkowo, specjalnie potraktowanym. W każdej ze swoich ról Connery był wyjątkowy i dawał z siebie wszystko. Pokazywał, że zawsze trzeba dawać z siebie to, co najlepsze i pozostawać jednocześnie sobą. Było to możliwe tylko dlatego, że taki był. "

"Dla mnie najwybitniejszym przykładem polskiej sceny kulturowo sportowej oraz ikoną stylu był i na zawsze zostanie Bohdan Tomaszewski. Przez styl ubierania się - nie wyrazisty ale elegancki, zawsze dobrany do sytuacji. uważam że był jednym z najlepiej ubranych Polaków XX w. Inspiracje czerpał z kultury brytyjskiej. Wyglądał tak jakby przed chwilą wyszedł z dworu Królowej Elżbiety. Przez styl mówienia, komentowania - mówił to co ważne potrafił zrobić pauzę aby bardziej uwypuklić komentowana sytuację, wzbudzał ciekawość przekazem oraz głosem. Głos był magnezem dla słuchaczy. Przez to, że kochał Anglię czyli kolebkę stylu - co pokazywał w ubiorze i w dodatkach. Pokazywał to również w swojej miłości do tenisa a w szczególności do Wimbledonu. Słynne \Halo tu Wimbledon\" stało się jego komentatorskim znakiem rozpoznawczym. Przez kulturę zachowania i naukę jej innych przez całe swoje życie gdzie piętnował zachowania niezgodne z ramami tenisowymi  gdzie uczył na każdym kroku komentowania szacunku do rywali. Pan Bohdan Tomaszewski świetnie wpisuje się zarówno w przykład ikony stylu jak również wzór naśladowania dla nas wszystkich."

"Co? to moje uniwersum, odwaga bycia prawdziwym samym sobą, bez względu gdzie mieszkamy i co robimy, dążenie, walka o swoją indywidualność, marzenia, podążeniem za głosem swojego serca pod czujnym okiem rozumu. Kto? Może to nie prawdziwa osoba ale zawsze mnie fascynuje James Bond, inteligentny, dystyngowany, mówiący z Angielskim akcentem, potrafiący się odnaleźć w każdej sytuacji cóż za rewelacyjnie dopasowane garnitury, smokingi, zawsze wstrząśnięty choć nie zmieszany."

"Gdy zamykam oczy to poczuć mogę niesamowitą wygodę. Widzę wtedy każdy jego element dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Czuję nawet zapach, którego nie da się porównać z niczym innym. Choć jeden jedyny raz znalazłem się za jego kierownicą, to prawdopodobnie do końca moje życia pozostanie on dla mnie ikoną stylu. Rolls-Royce Ghost.

 "Od zawsze mojego dziadka podziwiałem i w jego stylu się zakochałem. Pomimo, że już go brakuje to jego szyk i klasę z uśmiechem kultywuję. W czym tkwi sekret? Już zdradzam, to połączenie: mokasynów lśniącego optymizmu, płaszcza eleganckiego romantyzmu, zegarka ponadczasowej czułości, rękawiczek skórzanej lekkości i kaszkietu stylowej radości. Dziękuję dziadku."

"Długo poszukiwałam swój styl. Była bardzo długa droga z totalnymi potknięciami. Nieraz myślałam, ze jak bym miała miliony, to ...będę miała drogie sukienki i dodatki o jakich tylko zamarzę. Ale przeczytałam książkę \oczarowanie\" o Audrey Hepburn i zrozumiałam że trzeba wyrobić styl. Aktorka zawsze wybierała kobiece i subtelne projekty równocześnie nie przesadzając z makijażem czy przytłaczającymi dodatkami. Nie przepadała za wysokimi obcasami oraz kreacjami z dekoltami. Stawiała przede wszystkim na wygodę i nie chciała  aby strój krępował jej ruchy. To ona jako pierwsza po zakończeniu kariery baletnicy postanowiła przenieść baletki na ulice. Kochała klasykę. I Ja pokochała jej styl."

"Muzyka Fryderyka-Chopina ,. Za ponadczasowe piękno elegancje muzyczna. oraz polaczenie miłości do muzyki z miloscia do kraju."

"Dla mnie whisky to ikona stylu życia wyrafinowanego dżentelmena, który ubiera się ze smakiem elegancji, ale z łatwością wie jak połączyć whisky z modą. W HANKEY BANNISTER czuję i smakuję wysublimowaną elegancję, umiar oraz doskonałe proporcje-nic więcej a jednak tyle. Jej mocny charakter pro/centuje. HANKEY BANNISTER inspiruje zmysły i odwołuje się do naturalnego instynktu współczesnego człowieka, który pragnie tego co wyjątkowe i wyszukane. Po prostu HANKEY BANNISTER pozytywnie uzależnia niezależnych. A czy Ty już zasmakowałeś elegancji smaku z HANKEY BANNISTER ?"

Styl może być rozumiany na wiele różnych sposobów co pokazują powyższe odpowiedzi konkursowe, które otrzymaliśmy. Nie było łatwo podjąć decyzji o wyborze zwycięzców ze względu na sporą ilość kreatywnych i ciekawych odpowiedzi, które utwierdziły nas w przekonaniu, że każdy ma wyjątkową definicję Istoty Stylu.

*Zgodnie z naszym regulaminem zgłoszenia zostały ocenione tylko do pierwszych 360 znaków, pozostała część nie była brana pod uwagę.